WAWES OF THE DANUBE NOTASI

İyon Ivanovici (alternatif: Jovan Ivanović , Iosif Ivanovici , Josef İvanoviç ) (1845-1828 Eylül [ OS 1902 16 Eylül]) bir oldu Romen askeri bando lideri ve besteci ait Banat Sırp kökenli en iyi yaptığı vals için bugün hatırlanır Tuna Dalgaları .

PİYANO, VİYOLONSEL, KEMAN, BAS GİTAR, ARP, SOPRANO VOKAL, BARİTON VOKAL, DRAMS,AKUSTİK GİTAR,FLÜT,TROMPET,OBUA

WAWES OF THE DANUBE NOTASI

İyon Ivanovici (alternatif: Jovan Ivanović , Iosif Ivanovici , Josef İvanoviç ) (1845-1828 Eylül [ OS 1902 16 Eylül]) bir oldu Romen askeri bando lideri ve besteci ait Banat Sırp kökenli en iyi yaptığı vals için bugün hatırlanır Tuna Dalgaları .

Ivanovici Timișoara , Avusturya İmparatorluğu'nda doğdu Müziğe olan ilgisi, çocukken kendisine verilen bir flüt çalmayı öğrendikten sonra başladı .

Ivanovici taşındı ve hayatının en yaşamış Romanya Krallığı , Galati . Romanya ordusunda subay rütbesine ulaşan askeri müziğe olan ilgisi, 1900 yılında askeri şarkıların genel müfettişi olarak atanmasıyla sona erer. 1901'de bir yıl sonra vefat ettiği Bükreş'e yerleşti .

Bugün Ivanovici, vals " Tuna Dalgaları " (Almanca "Donauwellen", Fransızca "Flots du Danube") için hatırlanmış olmasına rağmen , yaşamı boyunca 300'den fazla eser besteledi (bugün kaybetti). Diğer kayda değer kompozisyonlar, Romanya Kraliçesi Elisabeth'e ithaf edilen Carmen Sylva " valsidir "Romanian heart" waltz op 51 (Rumence "Inimă română", Fransızca "Cordialité roumaine").

Eserleri, dünya çapında altmışın üzerinde yayınevi tarafından yayınlandı. [1] 1889'da Ivanovici 116 girişten [2] Paris'teki Dünya Sergisini kutlamak için açgözlü yürüyüş ödülünü kazandı [1]

Bazıları milliyetini bugün tartışabilirken, tüm tarihsel standartlara göre bir Rumen bestecisidir.

Büyük torunu Andrei Ivanovitch , başarılı bir uluslararası klasik piyanist.

  • Besteci İyon Ivanovici (alternatif: Jovan Ivanović , Iosif Ivanovici , Josef İvanoviç ) (1845-1828 Eylül [ OS 1902 16 Eylül]) bir oldu Romen askeri bando lideri ve besteci ait Banat Sırp kökenli en iyi yaptığı vals için bugün hatırlanır Tuna Dalgaları .