PERVANE NOTASI (BANA ELLERİNİ VER)

ÖZDEMİR ERDOĞAN....Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafı Ermeni kökenli, babaannesi Çerkez, babası ise Karadenizlidir.[2][3] Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik s

FLÜT-KEMAN-GİTAR-ORG-KLARNET

PERVANE NOTASI (BANA ELLERİNİ VER). Erdoğan, (d. 17 Haziran 1940, İstanbul). Türk müzisyen, söz yazarı ve bestecisi

Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafı Ermeni kökenli, babaannesi Çerkez, babası ise Karadenizlidir.[2][3] Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır.

1940 ile 1950'li yılların arasının kendine özgü koşulları, Özdemir Erdoğan'ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir husus da, baba tarafının yine o tarihlerin koşullanmalarıyla mutlak bir temel eğitimi öngörmesidir. 15-16 yaşına kadar süren bu eğitim sürecinde Özdemir Erdoğan'ın sanatsal konulara yatkınlığı belirlenmiş ve bu durum okullardaki öğretmenlerce de desteklenmiştir.

Özdemir Erdoğan 1960 yılında Kadıköy Ticaret Lisesi'nden mezun olmuş ve askerliğini yedek subay öğretmen olarak AdıyamanBesni Araplar köyünde başöğretmen olarak tamamlamıştır.

  • Besteci ÖZDEMİR ERDOĞAN....Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Anne tarafı Ermeni kökenli, babaannesi Çerkez, babası ise Karadenizlidir.[2][3] Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik s