COMPTİNE D'UN AUTRE ETE L'A PRES NOTASI

Yann Tiersen.....Yönetmen Jean-Pierre Jeunet , daha önce duymadığı bir CD takan prodüksiyon asistanı ile birlikte sürüş yaparken Yann Tiersen'ın akordeon ve piyano güdümlü müziğini üstlendi. Çok etkilendi, hemen Tiersen'in tüm kataloğunu satın aldı v

PİYANO

COMPTİNE D'UN AUTRE ETE L'A PRES NOTASI. Tiersen'in ilk üç albümünün her iki bestesinin yanı sıra varyantlarını aynı anda yazdığı dördüncü albümü L'Absente'de bulunabilecek yeni öğeler içeriyor .

Yönetmen Jean-Pierre Jeunet , daha önce duymadığı bir CD takan prodüksiyon asistanı ile birlikte sürüş yaparken Yann Tiersen'ın akordeon ve piyano güdümlü müziğini üstlendi. Çok etkilendi, hemen Tiersen'in tüm kataloğunu satın aldı ve sonunda film için parçalar bestelemesini istedi. Film müziği, Tiersen'in ilk üç albümünün her iki bestesinin yanı sıra varyantlarını aynı anda yazdığı dördüncü albümü L'Absente'de bulunabilecek yeni öğeler içeriyor .

Akordeon ve piyanonun yanında müzik, "La Dispute" (hareketli görüntüdeki açılış başlıklarını çalar) sonunda klavsen, banjo, bas gitar, vibrafon ve hatta bir bisiklet tekerleği ile çalınan parçalara sahiptir.

Tiersen'ı keşfetmeden önce Jeunet, besteci Michael Nyman'ın filmi puanlamasını istedi. 

"Les Jours tristes" İlahi Komediden Neil Hannon ile birlikte yazılmıştır. Parça daha sonra İngilizce şarkı sözleri aldı ve The Divine Comedy tarafından Regeneration single'ı "Perfect Lovesong" un b-tarafı olarak yayınlandı. İngilizce versiyonu Tiersen'in L'Absente'de de yayınlandı.

  • Besteci Yann Tiersen.....Yönetmen Jean-Pierre Jeunet , daha önce duymadığı bir CD takan prodüksiyon asistanı ile birlikte sürüş yaparken Yann Tiersen'ın akordeon ve piyano güdümlü müziğini üstlendi. Çok etkilendi, hemen Tiersen'in tüm kataloğunu satın aldı v