Blog


PİYANO EĞİTİMİ HAKKINDA


20-04-2020 05:40:01Piyano, yetişkin ve çocuklar için, kendi belirleyecekleri zamanlarda çalışarak, kendi hızlarında ilerleyebilecekleri ideal bir enstrumandır. Bu anlamda bünyesinde sınırsız sayılabilecek oranda kaynak barındıran internet ve başlangıç seviyesi için basılmış kitaplar işinizi daha da kolaylaştırmakta, günümüzün en popüler enstrumanlarından biri olan piyanoya sizi bir adım daha yaklaştırmaktadır.
Herkes Piyano Çalabilir mi?
Evet! Herkes piyano çalabilir. piyano çalmayı öğrenmek gerçekten de tatmin edici bir deneyim olabilir ancak piyano çalmak ne yazık ki çok kısa sürede öğrenilebilecek bir şey değildir. Gerçek anlamda iyi piyano çalmak, ancak uzun seneler süren, sabırlı ve gayretli bir çalışma sonucu elde edilebilecek bir şeydir. Bununla birlikte herkes piyano çalmayı öğrenmek için gereken zamana ve isteğe sahip olmayabilir.
Yetişkinler genellikle yaratıcı yönlerini tetikleyen, çocukluklarında uğraşmaya fırsat bulamadıkları aktiviteleri keşfetmelerini sağlayan ya da gündelik hayatın stresinden ve ağır koşullarından uzaklaşmalarını sağlayan hobiler edinirler. Ne yazık ki bu yetişkinlerin büyük çoğunluğu çok kısa bir süre içerisinde pes ederler. Bunun sebebi yeni bir beceriyi veya aktiviteyi öğrenmek ve uygulamak için öngördükleri sürenin beklediklerinden fazla olması ve bir çeşit umutusuzluğa kapılmalarıdır.
Bu durum piyanonun önemini iyice artırmaktadır. İyi bir piyano öğretmeni bularak ya da piyano eğitimini basitçe anlatan başlangıç seviyesinde kitaplar edinerek, sadece kendiniz için ve gerçekten rahat olduğunuz bir ortamda piyanonun sihirli dünyasına adım atabilir, iş ve özel yaşantınızda bambaşka bir bakış açısına sahip olabilirsiniz.
Çocuklar İçin Piyano Eğitimi!
Bir çocuğun kendi müziğini yapmasından daha etkileyici ne olabilir? Üstelik piyano bunu eğlendirerek ve eğlenceli olmasının yanı sıra öğrenme sistemine inanılmaz derecede olumlu katkılar yaparak, çocuğunuza analitik bir düşünce yapısı kazandırarak, kişiliğinin gelişmesinde ve sosyalleşmesinde etkin bir rol oynayarak yapar.